Advent 3. vasárnapján került sor a nemrég elkészült új műfüves focipálya átadására illetve felszentelésére Alsóságon. Az új létesítményt a plébániához tartozó területen alakították ki, melyet Dr. Koltai Jenő esperes, plébános ajánlott fel a Városi Általános Iskola alsósági tagintézménye számára, azzal a céllal, hogy ott az iskolásoknak egy korszerű létesítmény valósulhasson meg. A több mint 17 millió forintos beruházás kivitelezése Celldömölk Város Önkormányzata, kormányzati intézkedések és szorgos kezek munkája által valósulhatott meg. 

A hivatalos átadóünnepségre és szalagátvágásra a vasárnap délelőtti szentmise után került sor, melyet Dr. Székely János megyéspüspök celebrált. Szentbeszédében kiemelte az idén májusban boldoggá avatott Brenner János munkásságát és sportszeretetét, amely példaértékű minden ember számára és bízik benne, hogy a most átadásra került új pályán is jókedvű, keresztény példát követő gyermekek nevelkedhetnek, sportolhatnak. Az átadáson köszöntőbeszédet mondott Fehér László polgármester, Ágh Péter országgyűlési képviselő, Dr. Kovács Zoltán a városrész önkormányzati képviselője és Rozmán László a Klebersberg Központ tankerületi igazgatója. Az iskola tanulói a szalag átvágást követően,dacolva a hideg téli idővel, birtokba is vehették az új pályát, amelyhez lelkes apukák is csatlakoztak. Az Alsósági Karitász pedig forralt bort, teát és süteményt osztott a megjelent vendégeknek.

Az eseményen készült további képek megtekinthetők a plébánia facebook oldalán!