A Celldömölk-Alsósági Karitász 1992.01.01 -én alakult 12 fővel. Azonnal meg is kezdtük a gyűjtést a jugoszláv menekülteknek. Tavasszal és ősszel ruha- és élelmiszergyűjtést szerveztünk, azóta is folyamatosan segítjük a rászorulókat ruhaneművel élelmiszerrel, bútorral, elektronikai eszközökkel. Ígéretet tettünk, hogy folyamatosan látogatjuk a betegeket és a rászorulókat, Segítünk a plébánia és templom takarításában, díszítésében. Karácsonyra elkészítjük a Betlehemeket és karácsonyfákat díszítünk. Rendszeresen részt veszünk zarándoklatokon, egyházmegyei rendezvényeken. Családi napot és teadélutánt rendezünk a városrész lakóinak. Beteg gyermek megsegítésére jótékonysági rendezvényt szerveztünk és a bevételt átadtuk a családnak. Részt veszünk a Katolikus Karitász az Öngondoskodó háztartásokért programban, amelynek keretében vetőmagot osztunk a rászorulóknak, ebbe bevonjuk az óvodásokat is, hogy lássák, hogy teremnek a zöldségfélék és mindig nagy örömmel jönnek. Két éve osztunk minden hét csütörtökén kenyeret, zöldségféléket és gyümölcsöt általában 20-26 családnak, ami 80-100 főt jelent. Folyamatosan tartjuk a kapcsolatot a helyi óvodával, iskolával. A Szombathelyi Egyházmegyei Karitásztól 540 ezer forint beiskolázási segélyt kaptunk, melyből gyermekenként 5 ezer forintot osztottunk szét Alsóságon, Izsákfán, Nemeskocsban és Bobán. A Magyarok kenyere programban is részt vettünk. Lisztet csomagoltunk, majd szétosztottuk a rászorulóknak. 2016 óta a Karitász tagjaival a Nardai Karitász táborban évente két alkalommal palacsintát sütünk. A celldömölki Vulkán Fürdőn táborozó nardai gyerekeknek segítettünk az étkeztetésükben és a felvigyázásukban.

Jelmondatunk:

“Szívből szórd a jóság sugarát

Így leszel boldog, itt és odaát

Ha hozzád fordulnak néha panasszal

Ne küld el, hallgasd meg, s inkább marasztald!”