Bérmálás – 2018

2018. május 27-én délután 3 órakor került sor a bérmálás szentségének kiszolgáltatására az Alsósági Szent Miklós Plébániatemplomban. A fő plébániához tartozó 3 filiával együtt 31 bérmálkozó volt. Dr. Székely János püspök atyát a bérmálkozók szülein kívül a világi elnök is köszöntötte. Püspök atya szentbeszédében elmondta, hogy a bérmálás nem valaminek a vége, hanem valaminek a kezdete, mint ahogy egy házasságkötés sem valaminek a vége. A férj az esküvő napjától még jobban udvarol, a feleség még kedvesebb. A bérmálás ugyan így elkezd egy még mélyebb kapcsolatot az Istennel, a szeretet titkával. Újra és újra kell találkozni a szeretet forrásával, a szentlélek ajándékával. Ebben fontos szerepe van a családoknak. Kiemelte, hogy Boldog Brenner János családi életében a visszaemlékezések szerint szülei között nem volt egyetlen vita vagy rossz szóváltás sem, ezért tudta mindig a szeretet és vidámságot sugározni környezetének.

A bérmálásról készült fotók megtekinthetők a plébánia közösségi oldalán:

You may also like...